close
متخصص ارتودنسی
پایگاه خبری وحیدیه نگار - 7
صفحه آپارات صفحه اینستاگرام کانال تلگرام
 • جنگ با ایران

  جنگ با ایران

 • استقلال دوباره نقره داغ شد

  استقلال دوباره نقره داغ شد

 • افزایش قیمت نان در راه شورای امنیت کشور

  افزایش قیمت نان در راه شورای امنیت کشور

 • طرح استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت در مجلس کلید خورد

  طرح استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت در مجلس کلید خورد

 • هفتاد و سومین جلسه شورای اسلامی شهر وحیدیه

  هفتاد و سومین جلسه شورای اسلامی شهر وحیدیه

 • همایش پیاده روی خانوادگی به مناسبت ماه مبارک رمضان

  همایش پیاده روی خانوادگی به مناسبت ماه مبارک رمضان

 • رأی پرونده حسین هدایتی در ارتباط با بانک سرمایه صادر شده

  رأی پرونده حسین هدایتی در ارتباط با بانک سرمایه صادر شده

 • ایران خودرو درفروش فوری تنظیم بازار از ساعت ۱۰ صبح سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۹۸ آغاز می‌شود

  ایران خودرو درفروش فوری تنظیم بازار از ساعت ۱۰ صبح سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۹۸ آغاز می‌شود

 • اتفاقی استثنایی که رای داوران عصر جدید را عوض کرد

  اتفاقی استثنایی که رای داوران عصر جدید را عوض کرد

 • عملیات گسترده نیرو‌های یمن علیه تاسیسات حیاتی و مهم عربستان

  عملیات گسترده نیرو‌های یمن علیه تاسیسات حیاتی و مهم عربستان

پایگاه خبری وحیدیه نگار
زباله دان شدن شهریار و سکوت پرحاشیه مسئولان

زباله دان شدن شهریار و سکوت پرحاشیه مسئولان


رتانیوز؛ باغستان و صباشهر و وحیدیه و … فرقی نمی کند نامشان در اخبار سراسری شهریار است شهریار روزگاری نگین سرسبز بود که برخی مسئولان آنقدر سکوت کردند تا رو به سوی  بیابان شدن برود. قهرمانان ورزشی آن را برسر زبانها آوردند؛ با مدیریت غلط قهرمانان ورزشی را یا خاموش کردند یا به شهرستانها فرستادند. هنرمندان پرآوازه، شاعران و نویسندگان و در آخر شهدای مدافع حرم با خونشان نام شهریار را بالا بردند و امروز منفعت طلبی یک مدیر نابلد و سودجو در باغستان این خاطره را به تلخی کشید.


خبر تاسف انگیز زباله دان شدن “نگین سرسبز پایتخت کشور” و “بی‌تفاوتی” مسئولان شهرستانی برای چیست؟


ثروت حاصل از فروش طلای کثیف در جیب چه کسانی می‌رود؟ و سهم مدیران خدمات شهری شهرداری ها از این دلالی چیست که هیچ تدبیری نمی‌کنند؟

ادامه خبر / کلیک کنید
پای یک وزیر در انبوه‌سازی‌های وحیدیه؟

خبرگزاری وحیدیه نگار

پروژه‌های انبوه‌سازی در شهر وحیدیه شهرستان شهریار در حالی اجرا می‌شوند که امکانات این شهر جوابگوی جمعیت آن نیست. این در حالی است که رئیس شورای این شهر، ساكنان اين مجتمع‌ها را مهمان‌های ناخوانده‌ای می‌داند که تمایلی به آمدنشان به این شهر ندارند. از طرفی نیز صدور مجوز برخی از این پروژه‌ها را نیز به واسطه پیگیری برخی وزرا می‌دانند. وحیدیه یکی از 7 شهر شهرستان شهریار است. مدیریت این شهر کمی با دیگر شهرهای شهرستان متفاوت است. 


از آنجایي که اکثر شهرهای شهریار با مشکل بي‌ثباتي مدیریتي مواجه هستند در وحیدیه بيشتر شاهد فرسایش مدیریتی هستیم. زيرا شهردار این شهر نزدیک به 12 سال است که سکان‌ شهر را به دست دارد. این در حالی است که شائبه‌های بسیاری در ارتباط با مشارکت شهردار در پروژه‌های انبوه‌سازی این شهر و نيز داشتن چندین پرونده قضایی در دادگستری شهرستان شهریار وجود دارد. برخی از شهروندان این شهر نیز از قوم‌‌گرایی شهردار ابراز گلایه می‌کنند. در این‌باره با عباس ششدهی، رئیس شورای شهر وحیدیه گفت‌وگو كرديم.


 باتوجه به سابقه 12 ساله شهردار این شهر، به نظر شما اين شهر دچار يك نوع مدیریت فرسایشی نشده است؟

من مدیریت فرسایشی را قبول ندارم، بلکه ثبات مدیریت را قبول دارم. انتخاب ما نیز بر اساس همان ثبات مدیریتی است که کارشناسان درباره آن صحبت می‌کنند. از سوی دیگر در انتخاب شهردار چندین معیار داریم که مهم‌ترین آن‌ها سابقه مدیریتی است. زيرا یک مدیر با سابقه، اشراف بیشتری بر کارها دارد تا یک مدیر تازه‌کار. سلامت شهردار نیز یکی دیگر از معیارهای اصلی ما در شورای شهر است. در مدیریت شهری، بسیاری به فکر جیب خود هستند تا شهر. اما برای ما عملکرد مالی شهردار بسیار واضح و مشخص است و تاکنون در این‌باره مشکلی مشاهد نشده است.


 آیا بعد از گذشت 12 سال، شهردار انگیزه‌های مدیریتی خود را از دست نداده‌اند ؟

شهردار وحیدیه بسیار توانمند است و پروژه‌های عمرانی اجرا شده، گواه روشنی بر این موضوع است. پروژه‌هایي که تعریف شده، انجام شده‌اند. برخی از این پروژه‌ها را می‌توان شهرستانی دانست. مانند پروژه کمربندی امام حسین(ع) که نقش بسزایی در کاهش ترافیک شهرستان شهریار و تسهیل در دسترسی به فرودگاه امام(ره) برای شهرهايی مانند کرج و ملارد دانست. اكنون هم باوجود اینکه پروژه به اتمام نرسیده‌است، حجم بالایی از رفت و آمد در آن انجام می‌شود. 


در بخش سرانه‌ فرهنگی نیز دو پروژه سالن اجتماعات شهرستانی و فرهنگسرا اجرا شده است که می‌توان گفت پروژه شهرستانی است. در بخش‌های ورزشی نیز به همین صورت است. انگیزه‌های مدیریتی شهردار کم که نشده است هيچ، بلکه بیشتر هم شده است. نسبت به 12 سال قبل چهره شهر تغییر کرده است. این درست است که شهر ما در شهرستان شهریار، شهر برتر نیست، اما نسبت به شهرهای هم‌‌سطح که همجوار ما هستند، بسیار پیشرفت کرده است.


 شائبه‌هایي وجود دارد مبني براينكه اراضی کنار کمربندی‌‌های شهر، متعلق به اعضای شورای شهر و شهرداری است؟

ما پیشنهاد دادیم که این اراضی را برای شهرداری تملک کنیم. زيرا یکی از راه‌های پیشرفت یک شهر، داشتن اراضی زیاد برای شهرداری است. اما به دلیل کمبود اعتبارات این اتفاق نیفتاد. اما شایعات بسیاری وجود دارد که این اراضی متعلق به شورا و شهرداری است که بی‌اساس است. نه شهردار و نه اعضای شورای شهر، حتی یک متر زمین در این نقاط ندارند.


 شهروندان از توزیع ناعادلانه امکانات گلایه‌مند هستند. آنان عنوان می‌کنند که شهردار فقط محله خود را آباد کرده است تا نقاط دیگر شهر را؟

هر نقطه‌ای از شهر که پیشرفت کند، سربلندی و آبادنی شهر است. اما هر محله‌ای از شهر که ظرفيت و گنجايش انجام پروژه‌ای را داشته باشد، آن را اجرا می‌کنیم. اگر گشتی در شهر بزنیم، می‌بینیم که هر محله باتوجه به ظرفیت خود پیشرفت کرده است. اما محله‌ای که شهردار، بومی آنجاست، بیشترین تملکات و توافقات با شهروندان این محله انجام شده است و نقش بسزایی در پیشرفت شهر داشته‌اند. اما به دلیل اینکه این محله از دیرباز هسته اصلی تجاری این شهر بوده است، بسیاری از امکانات مانند بازار، درمانگاه، داروخانه و بانک در این محله قرار دارد. برخي از این مشکلات تنها به ما مربوط نیست. به عنوان مثال ما برای جابه‌جایی بانک ملی در این شهر و استقرار آن در یک محله‌ دیگر با مشکلات بسیاری مواجه شدیم.


خبرگزاری وحیدیه نگار, [۰۱.۰۴.۱۹ ۱۵:۵۸]

شنیده‌ها حاکی از آن است که شهردار چندین پرونده شکایت در قوه‌قضايیه در زمينه تغییر کاربری اراضی کشاورزی به مسکونی دارد، نظر شما چیست؟

ما در این شهر چندین پروژه عظیم را تعریف کرده‌ایم. کمربندی جنوبی، کمربندی شمالی و جاده امام حسین(ع) که نمونه آن در هیچ‌کدام از شهرهای همسطح ما انجام نشده است. آزادسازی این راه‌ها بر عهده شهرداری بوده است. قطعا در این آزادسازی برخي اراضی کشاورزی از ميان می‌رود و معارضانی نیز پیدا می‌شوند که در دادگستری طرح شکایت می‌کنند. جهاد کشاورزی و راه‌وشهرسازی نظر می‌دهند و در نهایت بسیاری از این پرونده‌ها در دادگاه مختومه اعلام می‌شود.


 اینکه شهردار چندین بار با قرار وثیقه آزاد شده است تا چه اندازه صحت دارد؟

ممکن است صحت داشته باشند. زيرا قاضی مراحل قانونی خود را انجام می‌دهد و اگر واقعا یک مسائل حاد باشند، حکم صادر می‌کند و جلوی کار شهردار را می‌گیرد. اما چنین مسئله‌ای نبوده است. ما نمی‌گویيم شکایت نبود، اما بیشتر به دلیل آزادسازی راه‌ها بوده است.


 آیا اكنون هم پرونده‌ای در دادگستری دارند؟

نشنیدم و بعید نیست که داشته باشند. اما مهم این است تمامی این مسائل شخصی نیست. زيرا اگر اینچنین بود، شورای شهر دوباره وی را انتخاب نمی‌کردند.


 باوجود پایین بودن سرانه‌های عمومی و خدماتی در این شهر، پروژه‌های انبوه‌سازی در این شهر هزار واحدی در حال اجراست. باتوجه به اینکه اكنون در تامين آب شرب با مشکل مواجه هستید، آیا امکانات این شهر جوابگوی جمعیت خواهد بود؟

ما اصراری برای اجرای این پروژه‌های انبوه‌سازی در شهرمان نداشته‌ایم و نداریم. به‌عنوان مثال مجوز پروژه انبوه‌سازی تعاونی مسکن جعفریه، بعد از 5 سال آن‌هم به‌وسیله یکی از وزرا اخذ شده است. آنان مهمان‌های ناخوانده ما هستند و باید زیر ساخت‌های این شهر را توسعه داده و تقویت کنیم. در برخی از پروژه‌ها سرانه‌ها دیده شده است. ما پیگیر اين موضوع هستیم، اما اداره‌ها نیز باید پیگیر ایجاد سرانه‌ها مربوط به خود باشند.


 آیا شهردار در پروژه‌های انبوه سازی این شهر مشارکت دارد؟

شهردار در هیچ پروژه‌ انبوه‌سازی مشارکت ندارد. شاید بسیاری از این شائبه‌ها به دلیل این است که برخی از این پروژه‌ها در اراضی‌اي اجرا شده است که مالکان آن اراضی از اقوام شهردارهستند.

منبع: روزنامه شهروند


ادامه خبر / کلیک کنید
 هشدار هواشناسی وزش باد شدید امشب

 هشدار #هواشناسی: وزش #باد شدید امشب احتمالا با تخریب همراه خواهد بود


سازمان هواشناسی درباره وضعیت جوی کشور در ساعات و روز آینده اعلام کرد:

🔹 در ساعات آینده منتهی به شامگاه، وزش باد شدید در بیشتر استان‌ها از غرب تا شرق کشور مانند اردبیل، قزوین، مرکزی، قم، سمنان، تهران، فارس، بوشهر، خراسان‌های شمالی، رضوی و جنوبی، رخ می‌دهد که به احتمال زیاد باعث ایجاد خسارت و خرابی خواهد شد.

ادامه خبر / کلیک کنید
احتمال رانش زمین در منطقه طالقان و محور کرج به چالوس

احتمال رانش زمین در منطقه طالقان و محور کرج به چالوس وجود دارد.


📍مدیر هواشناسی استان البرز : با توجه به افزایش بی سابقه بارش باران ، و در صورت ادامه بارش ، احتمال رانش زمین در طالقان و محور چالوس وجود دارد.

ادامه خبر / کلیک کنید

زیباسازی شهر وحیدیه

خبر شماره 358
زیباسازی شهر وحیدیه

زیباسازی شهر وحیدیه در آستانه نوروز در فضاهای شهری علاوه بر انبساط خاطر شهروندان هویت اجتماعی شهروندانش را تحکم می بخشد. در این راستا تعامل شهروندان و شهرداری میتواند در بهبود فضای شهری بسیار موثر باشد .

ادامه خبر / کلیک کنید
 دیدار از سربازان ،فرماندهان نیروی انتظامی کلانتری جوقین

شهردار شهر وحیدیه با دیدار از سربازان ،فرماندهان نیروی انتظامی ضمن تبریک سال نو از زحمات ایشان تقدیر و تشکر نمود و برای زحمت کشان برقراری نظم آرزوی سلامتی و توفیق روز افزون داشتند

ادامه خبر / کلیک کنید
تبریک فرارسیدن سال نو برای خانواده شهدا

با فرا رسیدن سال نو ،امام جمعه ،شهردار ،فرمانده بسیج ،فرمانده نیروی انتظامی ،رئیس شورای اسلامی  از خانواده شهیدان الیاسی ، قدرتی کمال و اسماعیلی دیدار و ضمن تبریک فرارسیدن سال نو برای خانواده شهدا آرزوی سلامتی و تندرستی نمودند

ادامه خبر / کلیک کنید